اتنخاب زبان
تاريخ هاي مهم

آخرين مهلت ارسال مقالات:

12 ارديبهشت 1394

19 ارديبهشت 1394

آخرين مهلت پيشنهاد کارگاه:

9 خرداد 1394

31 تير ماه 1394

زمان اعلام نتايج:

10 مرداد 1394

مهلت ارسال نسخه نهايي مقاله:

24 مرداد 1394

29 مرداد 1394

مهلت ثبت نام مقالات پذيرفته شده:

29 مرداد 1394


شهرداري رشت (نماد تاريخي شهر)

نماد تاريخي شهر محل برگزاري کنفرانس، ساختمان شهرداري رشت است. شهرداري رشت در سال 1286 خورشيدي در اين شهر تاسيس شد و سابقه‌اي هم‌تراز با شهرداري تهران، پس از شکل گيري مشروطيت و تشکيل پارلمان در ايران دارد و در زمره اولين بلديه هاي ايران قرار مي‌گيرد.

municipal_Rasht

در اول تير ماه 1305، اداره بلديه(شهرداري) رشت به ساختمان نوساز خود انتقال يافت. ساختماني که با الهام از معماري نئوکلاسيک اروپا به ويژه معماري سنت پيترزبورگ روسيه و توسط معماران ايراني مقيم رشت ساخته شد و هم اکنون نيز پس از گذشت 75 سال مقر شهرداري رشت بوده و در مرکز شهر قرار دارد.

municipal_Rasht

مجموعه شهرداري شامل ساختمان شهرداري و برج ساعت آن که نماد شهر رشت بوده و نيز موزه پست و ساختمان قديمي هتل ايران است. مجموعه بناهاي ميدان شهرداري در دهه اول قرن چهاردهم هجري شمسي احداث شده است. همچنين مجموعه شهرداري که در ميدان شهرداري واقع شده، در تاريخ 16 آذر 1356 با شماره ثبت 1516 به عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

آرم شهرداري با قدمت ديرينه از دو کليد به عنوان نماد کليد بازگشايي مشکلات شهري طراحي گرديده است. کليد طلايي شهر برگرفته از نماد شهرداري به ابتکار شهرداري به نخبگان شهر رشت اهدا مي‌شود. در شهريور 1393 نخستين کليد طلايي رشت در مراسمي به پروفسور مجيد سميعي برترين جراح مغز دنيا اهدا شد.

municipal_Rasht

برج ساعت شهرداري از مرتفع ترين بناهاي دوران خود در گيلان به حساب مي‌آمد که براي ديده‌باني، جلوگيري از آتش و نگهباني استفاده مي‌شد. در اين برج زنگ ساعت در هر ساعت برابر با عدد مربوط و هر نيم ساعت يک زنگ به صدا در مي‌آيد. برج ساعت شهرداري به هنگام وقوع زلزله مهيب و ويرانگر گيلان در سال 1369 آسيب ديد که چندي بعد به صورت سابق بازسازي گرديد.

از تمامي شرکت کنندگان در دوازدهمين کنفرانس بين‌المللي انجمن رمز ايران دعوت به عمل مي‌آيد تا در حاشيه حضور در کنفرانس، از اين نماد تاريخي و ملي در رشت بازديد به عمل آورند. 

ورود به سيستم


 ارسال مجدد ایمیل تایید؟

 آيا کلمه عبور خود را فراموش کرده ايد؟

 کاربر جدید هستید؟ ثبت نام کنید.

©2011 Ferdowsi University Of Mashhad.