اتنخاب زبان
تاريخ هاي مهم

آخرين مهلت ارسال مقالات:

12 ارديبهشت 1394

19 ارديبهشت 1394

آخرين مهلت پيشنهاد کارگاه:

9 خرداد 1394

31 تير ماه 1394

زمان اعلام نتايج:

10 مرداد 1394

مهلت ارسال نسخه نهايي مقاله:

24 مرداد 1394

29 مرداد 1394

مهلت ثبت نام مقالات پذيرفته شده:

29 مرداد 1394


بسته هاي ويژه گردشگري کنفرانس

با توجه به فضاي بکر استان و همچنين جاذبه هاي گردشگري فراوان، کميته اجرايي دوازدهمين کنفرانس بين المللي انجمن رمز ايران تصميم گرفت تا در حاشيه کنفرانس امکانات تورهاي گردشگري با شرايط متنوع براي شرکت کنندگان محترم فراهم نمايد. اميد است اساتيد، دانشجويان و صاحبان صنعت از شرکت در اين تورهاي گردشگري ويژه، نهايت بهره را ببرند. اين بسته ها، در چهار قالب متنوع برنامه ريزي شده اند که جزئيات و شرح هر يک در ادامه مي آيد.

 1- تور يک روزه شهرک تاريخي ماسوله ،همراه با ليدر، ترانسفر و پذيرايي بين راهي.

شهر ماسوله در جنوب غربي استان گيلان قرار دارد. ماسوله شامل وسعتي معادل يکصد هکتار منطقه تحت حفاظت ميراث فرهنگي و منابع طبيعي، يکي از خوش آب و هواترين مناطقي است که هر ساله پذيراي ده ها هزار گردشگر خواهد بود. شهر تاريخي و توريستي ماسوله به دليل داشتن معماري منحصر به فرد در جهان شناخته شده است. ماسوله با کوهستان‌هاي مرتفع، جنگل و ييلاقات سرسبز، از توريستي ترين مناطق شمال ايران با جلوه هاي طبيعي فراوان به ويژه در اواخر بهار و فصل  تابستان است. بافت پلکاني اين شهر از مهم‌ترين عوامل جذب گردشگري ماسوله است که داراي معماري منحصربه‌ فردي است. محوطه جلوي خانه‌ها و پشت بام‌ها هر دو به عنوان پياد ه‌رو استفاده مي‌شوند. بافت معماري ماسوله در دوران زنديه شکل گرفته است و خيابان‌هاي کوچک و پله‌هاي بسيار به هيچ وسيله نقليه موتوري اجازه ورود نمي‌دهد. معماري ماسوله در يک جمله توصيف مي‌شود: حياط ساختمان بالايي پشت بام ساختمان پاييني است. تعداد طبقات ساختمان‌ها معمولاً تا دو طبقه مي‌رسد.

masoole

بازار اين شهر يکي از شاخصه هاي شهري ماسوله ست که قلب شهر به حساب مياد. اين بازار در چهار سطح مستقل از هم شکل گرفته که مغازه هاي سطح پاييني يه طبقه و مغازه هاي سطح بالايي دو طبقه هستند. 

از سوغاتي هاي مختص منطقه ميتوان به اگرده يا اگردک که شيريني مختص ماسوله است و از مواد مقوي و طبيعي تهيه مي شود، و همچنين انواع حلواهاي  کنجدي، حلواي برنجي، عسل حلوا، کاکا، خرکاره دريج و چکره اشاره کرد. همچنين از صنايع دستي منطقه ميتوان به  عروسک هاي بافتني، صنايع چوبي اشاره کرد که امکان خريد انها در بازار ماسوله مهيا است.

زمان حرکت از رشت : جمعه ۲۰ شهريور - ساعت ۱۰ صبح

صرف ناهار در مجتمع اقامتي تفريحي هفت اقليم واقع در پنج کيلومتري ماسوله

بازديد از شهر تاريخي ماسوله و بازار آن

پذيرايي با بستني سنتي در مسيربرگشت

ساعت برگشت به رشت : ۷ بعدظهر

هزينه ثبت نام در تور يک روزه: 75 هزار تومان 

2- تور نيمروزه لاهيجان - بام سبز و شهر لاهيجان 

بام سبز محلي تفريحي در شهر لاهيجان در استان گيلان ايران است. اين فضاي مسطح در مسير بالاي شيطان‌کوه وجود دارد و به بام سبز لاهيجان مشهور است. اين محوطه سبز به وسيله گذرگاهي به قسمت جنوبي پاي کوه منتهي مي‌شود. از بام سبز حدود هزار پله سيماني تا پاي کوه تعبيه شده که يکي از مسيرهاي منتهي به بام سبز است. در کنار بام سبز طرح تله‌کابين بام سبز لاهيجان به عنوان نخستين تله‌کابين گيلان راه‌اندازي شده‌است.تله کابين احرار لاهيجان داراي ۳۳ کابين ۶نفره است که در مدت ۲۰ دقيقه مسافت ۱۵۰۰ متر رو از بام سبز لاهيجان تا قله سرسبز تاج خروس و در مسير رفت و برگشت طي ميکند . مسير حرکت تله‌کابين به نحوي طراحي شده است که از داخل کابين‌ها نماي زيبايي از شهر و طبيعت چشم‌نواز اطراف ديده مي‌شود.در بخش شرقي لاهيجان و در پايين قله‌اي سرسبز و پوشيده از شمشاد به نام شيطان کوه که در قديم آن را شاه‌نشين کوه مي‌ناميدند، استخري بزرگ به وسعت 17 هکتار و عمقي در حدود 4 متر قرار دارد که گفته مي‌شود اين استخر به دستور شاه عباس صفوي احداث شده است.

lahijan

زمان حرکت از رشت: 19 شهريور - پس از برگزاري مراسم اختتاميه کنفرانس

امکان استفاده از بليط تخفيف نيم بهاي تلکابين احرار لاهيجان

بازديد از استخر لاهيجان و بازار اين شهر به منظور خريد سوغاتي

پذيرايي با بستني سنتي در مسيربرگشت

ساعت برگشت به رشت : ۸ بعدظهر

هزينه ثبت نام در تور نيم روزه لاهيجان:  35 هزار تومان

3- تور نيمروزه موزه ميراث روستايي گيلان - همراه با ليدر و ترانسفر و پذيرايي بين راهي

موزه‌هاي روستايي، زيرمجموعه‌ي موزه هاي فضاي باز  مي‌باشند که جلوه تمدن و فرهنگ روستايي را در محيط طبيعي باز مي‌نمايانند. موزه‌هاي روستايي با انتقال آثار و بناها با مقياس واقعي و قرارگيري در بستري مشابه وضعيت اوليه، شکل مي‌گيرند. موزه‌ي ميراث روستايي گيلان در زميني به مساحت حدود ٢٦٣ هکتار، در پارک جنگلي سراوان، واقع در کيلومتر ١٨ جادۀ رشت- تهران در دست اجراست. اما فاز مطالعات مقدماتي آن، از اوايل سال ١٣٨١ آغاز شد. اين موزه پس از اتمام، نمونه‌اي کوچک اما واقعي، از نحوه‌ي زندگي و فرهنگ سنتي روستاهاي گيلان خواهد بود.

mooze

زمان حرکت از رشت : 17 شهريور - پس از اتمام کارگاه ها

بازديد از موزه ميراث روستايي و امکان خريد در داخل مجموعه

پذيرايي با بستني سنتي در مسيربرگشت

ساعت برگشت به رشت : ۸ بعدظهر

هزينه ثبت نام در تور نيم روزه موزه ميراث روستايي:  35 هزار تومان

4-  تور نيم روزه ساحل منطقه آزاد انزلي-درياي خزر، همراه با ليدر و ترانسفر و پذيرايي بين راهي

منطقه آزاد انزلي شامل محدوده وسيعي از شهر بندر انزلي به مساحت ۳۲۰۰ هکتار خشکي و ۴۰ کيلو مترمربع آبي، که منطقه ويژه اقتصادي سابق، شهرک زيباي صنعتي حسن رود و محدوده بندري اداره کل بنادر و کشتيراني گيلان را نيز دربر مي‌گيرد. 

anzali

زمان حرکت از رشت : 19 شهريور - پس از مراسم اختتاميه

بازديد از ساحل کاسپين وگردش و خريد در منطقه آزاد انزلي

پذيرايي با يخ بهشت خمام در مسيربرگشت

ساعت برگشت به رشت : ۸ بعدظهر

هزينه ثبت نام در تور نيم روزه کاسپين:  35 هزار تومان

براي ثبت نام و رزرو تورهاي جانبي کنفرانس، در وب سايت لاگين کرده و با پرداخت هزينه مورد نظر، تور مربوط را انتخاب نماييد. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص برنامه هاي گردشگري، از طريق ايميل کنفرانس ارتباط برقرار نموده و يا با تلفن دبيرخانه کنفرانس تماس حاصل فرماييد. ورود به سيستم


 ارسال مجدد ایمیل تایید؟

 آيا کلمه عبور خود را فراموش کرده ايد؟

 کاربر جدید هستید؟ ثبت نام کنید.

©2011 Ferdowsi University Of Mashhad.